Jedzenie. Jedna rzecz, którą wiesz ale nie wiesz
Jedzenie, czyli co?
Po co jemy? Czy zadałeś sobie kiedyś to pytanie?
Czemu służy nam przyjmowanie pokarmów?
Już widzę odpowiedzi typu: – Masz mnie za debila? No proste, że jemy żeby żyć!
A no właśnie! Okazuje się, że to nie jest takie oczywiste. Słyszałem kiedyś jednego trenera personalnego, który powiedział świetne zdanie:
Pamiętaj! Twoje ciało to maszyna, a jedzenie to paliwo dla Twojego ciała. Nic więcej. Nie musi smakować, ma odżywiać i dawać siłę Twojemu organizmowi!
I temu celowi jedzenie służyło przez bardzo wiele lat. Zmieniło się to stosunkowo dawno, kiedy starożytni rzymianie z jedzenia zrobili pewnego rodzaju rytuał prowadzący do przesadnej rozpusty. To wtedy na świecie pojawiły się pierwsze grubasy z przejedzenia właśnie.
A jak jest teraz?
Czy wiesz co to jest manipulacja?
Niestety jako osoba pracująca w branży marketingowej mogę śmiało powiedzieć, że owszem, ludzie zdają sobie sprawę, że istnieje takie słowo, nie przyjmują jednak do świadomości tego, że nieustannie jej ulegają. „- Jak to… Ja? Nie! Mnie to nie dotyczy!”.
Czym więc jest manipulacja?
Manipulacja to świadome wpływanie na kogoś w taki sposób, aby nieświadomie, ale z własnej woli, realizowała cele i założenia osoby manipulującej.
Dzisiaj tym kimś jesteś Ty (my), a manipulatorem są między innymi koncerny spożywcze przy pomocy mediów.
Jeśli dobrze przyjrzysz się reklamom w TV zauważysz, że branża spożywcza jest jednym z głównych sponsorów mediów. Z tego wynika, że otrzymujesz zakłamany obraz świata. Wywołuje się w tobie żądze i pragnienia zgodne z wolą korporacji, której jedynym celem jest zdobycie władzy nad Twoim portfelem.
Konsekwencje są bardzo poważne ponieważ stawką jest Twoje zdrowie, a coraz częściej także życie.
Najbardziej śmieszy mnie jednak to, że ludzie przyjmują wszystkie tezy z TV jako swoje własne i na dodatek zażarcie ich bronią! Nawet jeśli eksperci i dietetycy mówią wprost, że to co jedzą ich zabija!
Kilka przykładów?
„Pij mleko będziesz wielki”? Bzdura. Mleko to jedna z najgorszych trucizn dla ludzkiego organizmu (przy okazji wypłukująca nasz naturalny wapń z kości, zastępując go wapniem przeznaczonym dla cieląt, co by tamtym rosły kopyta i rogi).
„Jem mięso, bo człowiek jest mięsożerny i nawet jaskiniowcy jedli mięso”? Bzdura. Wg ostatnich badań archeologicznych ludy pierwotne jadły głównie owoce, kiełki i to co znaleźli w lesie, a na zwierzęta polowali od wielkiego dzwona. Poza tym dzisiejsze zwierzęta hodowlane nafaszerowane są sterydami i antybiotykami, więc nawet jeśli byłoby to prawdą, że człowiek jest stworzony do jedzenia mięsa, to w dzisiejszym świecie nie ma szans na kupno zdrowej padliny, która by nie truła. Nie mówiąc już o dostarczaniu jakichkolwiek wartości odżywczych.
„Jem to i tamto bo jest pyszne!”. Tutaj krótka historia.
Kiedy byłem mały to nienawidziłem szpinaku… chociaż lubiłem jego smak! Pamiętam, że w przedszkolu był szpinak od czasu do czasu i mi nawet smakował. Nienawidziłem go dlatego, że dzieci obok mnie pluły nim na prawo i lewo, a i dorośli zawsze mówili, że szpinak jest niedobry. Z dzisiejszej perspektywy wiem, że uległem społecznemu dowodowi słuszności: skoro wszyscy mówią, że szpinak jest niedobry to tak właśnie jest. Dzisiaj jestem wolnym człowiekiem i szpinak gości na moim talerzu kilka razy w tygodniu.
Przykro mi to powiedzieć, ale jeśli coś Ci smakuje, nie zawsze jest to Twój wybór.
Przyczyniają się do tego opinie innych ludzi, ale głównie telewizja od masterszefów, ugotowanych i innych „gotuj z celebrytą” kończąc.
Nie mam zamiaru nikomu mówić co ma jeść, ale proszę o jedno. Zacznij się interesować tym co jesz. Skąd to się wzięło. Jak zostało wyprodukowane. W jakim kraju! Czy wiązało się z cierpieniem innych ludzi albo zwierząt. Co oznaczają wszystkie „E” na opakowaniu.
Dowiedz się czy to co jesz jest Twoim paliwem, czy cichym zabójcą…
Smacznego!
Cześć!
Ostatnie wpisy na blogu
Jak więcej zarabiać, oto rozwiązanie wszystkich finansowych problemów
Odpowiedź na pytanie jak rozwiązać wszystkie swoje finansowe problemy jest bardzo prosta: musisz nauczyć się jak więcej zarabiać, zatrzymywać swoje pieniądze oraz nauczyć się sprawiać, aby same się mnożyły. Dzisiaj powiem Ci co zrobić, aby zacząć więcej zarabiać,...
Jak zarabiać na Facebooku i Instagramie – trzy najlepsze sposoby
W tym wpisie nie ma lania wody. Daję konkretną receptę jak zacząć zarabiać w social mediach nie mając jeszcze firmy ani żadnego produktu czy usługi. Ile czasu spędzasz na Facebooku i Instagramie (czy tam w innych social mediach)? Wg Digital Information World*, w...
Jak zarobić pieniądze – Co w dniu wypłaty kupują biedni? [VIDEO]
Pomyślisz "co mnie to obchodzi"? A w sumie powinno, bo jeśli robisz z pieniędzmi to samo co każdy biedny nigdy nie staniesz się osobą majętną. Co rozumiem przez słowo "osoba biedna". Dla mnie to osoba całkowicie zależna od pieniędzy, jadąca na kredytach, której...
Jak zarobić pieniądze – Ile jesteś wart (w pieniądzach)? [VIDEO]
Czy wiesz dokładnie ile na dzień dzisiejszy wynosi Twoja wartość w gotówce? Bez tej wiedzy nie będziesz w stanie ani więcej zarobić, ani osiągnąć niezależności finansowej! https://youtu.be/vOAng0DaXfM Nota prawna Materiały zawarte na niniejszej stronie...
[video] Dlaczego Twój szef zarabia więcej i czy to jest sprawiedliwe?
Czy Twój szef zarabia więcej od Ciebie? Jeśli tak, to czy jest to zgodne z prawem i sprawiedliwe? Prowadziłem ostatnio ciekawą dyskusję z kolegą nt. zarobków w pracy. Swoimi przemyśleniami dzielę się w pierwszym odcinku ROZKMIN TEO. ...
Jak zarobić pieniądze – Ile pieniędzy potrzeba, żeby być bogatym?
https://youtu.be/lPBshDI-c-gNota prawna Materiały zawarte na niniejszej stronie oraz jej subdomenach, w e-mailach, konferencjach online, live, social mediach, podczas rozmowy telefonicznej lub w jakikolwiek inny nie wymieniony wyżej sposób prezentowane są w celach...
Materiały zawarte na niniejszej stronie oraz jej subdomenach, w e-mailach, konferencjach online, live, social mediach, podczas rozmowy telefonicznej lub w jakikolwiek inny nie wymieniony wyżej sposób prezentowane są w celach edukacyjnych oraz informacyjnych. Nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie treści zawartych w materiale jak i jakichkolwiek materiałach instruktażowych.
Nie powinieneś/aś podejmować decyzji finansowych, inwestycyjnych czy prawnych opartych o informacje znalezione tutaj lub w jakimkolwiek innym miejscu, bez konsultacji z profesjonalnym doradcą. Korzystasz z informacji NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ i przed podjęciem jakichkolwiek działań przeprowadź analizy samodzielnie