Jak zarabiać na Facebooku i Instagramie – trzy najlepsze sposoby

utworzone przez Paź 6, 2019

W tym wpisie nie ma lania wody. Daję konkretną receptę jak zacząć zarabiać w social mediach nie mając jeszcze firmy ani żadnego produktu czy usługi.

Ile czasu spędzasz na Facebooku i Instagramie (czy tam w innych social mediach)? Wg Digital Information World*, w zależności od wieku, ludzie na social media przeznaczają od 1 do 3! godzin dziennie. I co? I nic. Dosłownie.

Przesiadywanie w social mediach nie przynosi absolutnie żadnych korzyści czy to intelektualnych, poznawczych ani materialnych. Jest to najczęściej strata czasu i (powiem to wprost) marnowanie sobie życia. Właściwie jeśli social media nie wykorzystujesz w pracy to (jak namawia Gary Vaynerchuk) powinieneś skasować wszystkie konta i zacząć cieszyć się życiem offline.

No właśnie – jeśli nie wykorzystujesz ich w pracy… Ale co to oznacza?

Potencjał zarobkowy social mediów

Jak widzisz potencjał zarobkowy social mediów jest ogromy, ponieważ ludzie właściwie w każdym wieku, bez względu na status społeczny – od ucznia po prezesa dużej spółki i emeryta – posiadają konto na jakimś portalu społecznościowym i spędzają tam sporo czasu. Oznacza to, że można tym ludziom podsuwać pewne idee i produkty, które można im sprzedać. A oni kupują! Jak leci! Poważnie, w Internecie – głównie w social mediach – dzisiaj sprzedaje się niemal wszystko i ludzie dorabiają się wielkich fortun tylko na takiej formie reklamy i sprzedaży.

No dobra, ale co w takim razie sprzedawać na FB czy Insta, aby na tym zarobić?

Idealnie jeśli miałbyś/miałabyś swój produkt albo usługę. Możesz sprzedawać swoje e-booki, szkolenia, produkty z własnego e-sklepu czy oferty wyprowadzania psa pod nieobecność właściciela (ja chętnie skorzystałbym z takiej usługi) 🙂 Ale co w przypadku jeśli nie masz ani własnego produktu, ani usługi, ani strategii marketingowej? Wtedy najlepiej natychmiast stworzyć produkt lub usługę (plus zapisać się na kurs z marketingu, żeby dowiedzieć się jak je promować) lub zacząć polecać produkty i usługi innej firmy (w dalszej części dowiesz się jak to działa i dlaczego jest to świetna forma zarabiania).

Wg mnie na dzień dzisiejszy istnieją trzy najlepsze formy zarabiania na facebooku i instagramie: 

  1. Reklama jako usługa.
  2. Afiliacja.
  3. Rekrutacja.

Poniżej opiszę każdą z nich, ale kolejność nie jest przypadkowa. Ułożyłem listę od najgorszej (chociaż to złe słowo, bo wszystkie są zaje***te) do najbardziej opłacalnej.

Ad. 1 Reklama jako usługa

Tutaj podpowiadam Ci jaki może być Twój pierwszy produkt, który do tego jest świetnie płatny i pożądany w internecie – głównie przez firmy.

W tym punkcie chodzi mi o proponowanie prowadzenia konta/profilu innych osób lub firm w zamian za wynagrodzenie. Na czym polega taka praca? Chodzi o to, aby regularnie umieszczać posty w wybranych serwisach, dbać o jakość tekstów, moderować komentarze, zapewniać ruch na profilu, czasami konfigurować płatną reklamę, tworzyć i dobierać grafiki, aby wszystko ładnie wyglądało i było ze sobą spójne, powiększać grono fanów i ich zaangażowanie itp… Pracy jest sporo i trzeba mieć też szerokie horyzonty jeśli chodzi o bycie twórcą (musisz się znać co najmniej na tworzeniu reklam, tworzeniu prostej grafiki, copywritingu i marketingu internetowym), no ale się opłaca. Za prowadzenie jednego profilu można zarobić (serio, bez problemu – pisze z doświadczenia) 1-3 tys. zł. co miesiąc za JEDNEGO klienta. A klientów możesz mieć kilku i kasować ich ryczałtowo w abonamencie. Jedyna niedogodność jest taka, że trzeba założyć działalność gospodarczą, bo firmy nie będą płacić “pod stołem” – na wszystko potrzebują fakturę, a umowy o dzieło czy umowy zlecenia nie są zbyt chętnie respektowane (jest z tym sporo zachodu).

Jak zacząć zarabiać w ten sposób?

Aby zarabiać w ten sposób musisz się najpierw dokształcić ze wszystkich umiejętności, o których już wspominałem wcześniej. Dobrze też od razu tworzyć jakiś fanpage hobbystyczny (lub profil zaprzyjaźnionej firmy), aby stworzyć sobie portfolio, które potem będzie można pokazać zainteresowanemu klientowi. Firmy nie zakładaj od razu – jeśli pozyskasz klienta dopiero wtedy warto rozważyć założenie swojej działalności – wcześniej będzie generować niepotrzebne koszty.

Ad. 2 Afiliacja

Dla wielu ten termin jest niezrozumiały, a kryje się za nim jedna z najlepszych form zarabiania w Internecie jaka istnieje. Właściwie nie bardzo trzeba się na czymś znać (no dobra, warto znać się na marketingu internetowym, ale dalej się dowiesz jak dostać taką wiedzę za darmo). Wielu blogerów/marketerów z pierwszych stron (gazet? eeee nie, kto czyta gazety) 🙂 dorobiło się popularności i pierwszych dużych pieniędzy stosując własnie afiliację – pierwszy na myśli przychodzi mi Michał z bloga jakoszczedzacpieniadze.pl, ale tych przykładów jest o wiele więcej. Właściwie dzisiaj, każdy bloger czy influencer zarabia najwięcej własnie na afiliacji.

Czym jest afiliacja.

Ile razy zdarzyło Ci się coś polecić komuś innemu? Nie ważne co to było i w jaki sposób to poleciłeś/aś (online bądź offline – czyli poleciłaś mamie kosmetyczkę lub poleciłeś koledze sklep z gadżetami). Myślę, że wiele osób pomyśli “stale coś komuś polecam!”. I jest to jak najbardziej dobre, bo wszyscy uwielbiamy rekomendacje – zarówno dawać jak i otrzymywać, ponieważ patrząc na to z drugiej strony, jak często szukałeś/aś opinii (czyli właśnie rekomendacji) czy to wśród rodziny i znajomych czy to wśród zupełnie nieznajomych w Internecie na temat jakiegoś przedmiotu, który chciałeś/aś kupić???

Ej, serio. Jeśli ktoś mi tu odpowie “ja nie polecam innym niczego” albo “ja nie szukam opinii innych osób przed kupnem tego czy tamtego” to albo okłamuje sam siebie, albo chce okłamać mnie 🙂 Więc jeśli taka jest Twoja odpowiedź to idź stąd sobie bo to nie miejsce dla Ciebie, bo nie jestem w stanie Ci pomóc (lepszy będzie psycholog czy coś).

A teraz pytanie za 100 punktów. Ile razy  otrzymałeś/aś od kogoś jakieś wynagrodzenie za to że poleciłeś/aś jego produkt lub usługę???

Afiliacja to polecanie czyichś usług/produktów w zamian za wcześniej ustaloną prowizję. Polecanie odbywa się przez tzw. link referencyjny, dzięki któremu sprzedający wie, że klient przyszedł właśnie od Ciebie (oczywiście są do tego odpowiednie systemy, dzięki którym Ty też wiesz ile osób kupiło daną rzecz i jaka prowizja Ci się należy).

Jest to idealny sposób na zarabianie ponieważ proces dzieje się w sposób bardzo naturalny. Używasz jakiegoś produktu i polecasz go dalej – tylko tym razem dostajesz za skuteczne polecenie pieniądze. A dzieje się to naturalnie bo istnieją ludzie którzy też chcą używać podobnego produktu, tylko przed zakupem szukają informacji czy ten produkt jest dla nich… jeszcze o tym nie wiedzą, ale szukają Twojej rekomendacji!

Jak zacząć zarabiać w ten sposób?

Znajdź np. e-sklep, który posiada Program Partnerski (dla ułatwienia takim sklepem jest np. Amazon), znajdź kurs z marketingu internetowego żebyś wiedział/a jak promować usługi, stwórz narzędzia (blog, profile na social mediach) i działaj regularnie wg planu. Brzmi skomplikowanie? Ale takie nie jest, szczególnie jeśli wiesz co robić.

Wejdź w zakładkę JAK I GDZIE ZARABIAM – tam piszę o sklepie internetowym, który w modelu afiliacyjnym polecam ja. Piszę tam też skąd za darmo wziąć wiedzę dot. marketingu internetowego oraz ZA DARMO otrzymać własnego bloga do promowania produktów i siebie (koszt wykonania takiego bloga w mojej firmie to 3.000-5.000 zł, a Ty możesz go dostać BEZPŁATNIE, także warto to sprawdzić i skorzystać).

Ad. 3 Rekrutacja

Rekrutacja (nazywana marketingiem społecznościowym lub network marketingiem) powiązana jest często z afiliacją, a raczej jest turbodoładowaniem dla afiliacji. Wiesz już, że afiliacja to po prostu polecanie usług w zamian za sowitą prowizję.

A teraz wyobraź sobie wersję rozszerzoną. Osoba której poleciłeś/aś dany produkt poleca go dalej. Kolejna osoba też jest zadowolona z tego produktu i poleca go dalej (i tak dalej, i tak dalej…). I teraz co jest w tym wszystkim dla Ciebie?

Otóż jeśli “zrekrutowałeś/aś” pierwszego partnera, to oprócz wynagrodzenia za to, że on kupił produkt dodatkowo otrzymujesz wynagrodzenie z każdej złotówki, którą on zarobi, dzięki kolejnym poleceniom i zakupom osób, których nawet nie znasz.

W ten sposób zaczyna budować się struktura sprzedażowa, która generuje Ci dochód pasywny – to znaczy, że ludzie kupują sobie produkty na własny użytek, a Ty z każdej takiej transakcji otrzymujesz pieniądze!

Jest to genialny model biznesowy, gdzie wiele osób robi bardzo niewiele, aby dojść do wielkich rezultatów!

Jak zacząć zarabiać w ten sposób?

W tym modelu można sprzedawać niemal wszystko na całym świecie. Ponieważ chcę Ci dać rzetelną wiedzę to odwiedź TEN LINK. Znajdziesz pod nim wszystkie firmy, które LEGALNIE działają w Polsce.

Oczywiście zachęcam Cię do dołączenia do firmy z którą współpracuję ja – jest to polska firma Souvre. Dodatkowo jeśli dołączysz z mojego polecenia otrzymasz ode mnie (oraz od Ligi Dyrektorów) dodatkowe bonusy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Szczegóły o firmie Souvre, o tym jak się zarejestrować i na jakie bonusy możesz liczyć znajdziesz w zakładce JAK I GDZIE ZARABIAM.

Na sam koniec

Jeśli chcesz zarobić dodatkowe pieniądze to social media są idealne na początek. Jeśli dowiesz się dodatkowo jak to robić skutecznie, możesz zbudować pokaźne źródło dochodu.

Moim zdaniem skoro i tak spędzasz czas przeglądając profile znajomych i nieznajomych to dlaczego nie zacząć na tym zarabiać? Odpowiedź na to pytanie zostawiam Tobie!

Cześć!
Teo

 

https://www.digitalinformationworld.com/2019/01/how-much-time-do-people-spend-social-media-infographic.html

Odbierz bezpłatnie

E-book: Jak zarabiać przez Internet (i zarobić minimum 10.000 zł co miesiąc).
oraz
Dostęp do Strefy VIP, czyli ekskluzywnych webinarów, szkoleń online, artykułów, filmów.

Z e-booka dowiesz się:
➡ Jak zarabiać więcej pieniędzy
➡ Co bogaci kupują w dzień wypłaty
➡ Na czym w Internecie zarabia się najwięcej
➡ Cztery podstawowe problemy, które sabotują budowanie życia opartego na dobrobycie
➡ Jak w końcu dokonać zmiany
➡ Jak osiągnąć wielkie dochody stosując najlepszą formę marketingu na świecie?
➡ Szybki tor, czyli jak zarobić minimum 10.000 zł przez Internet, zaczynając od zera.

 

ODBIERZ TUTAJ